רכבת ישראל: האפליקציה


פורסם ב 18/03/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

כבר מ2010 אנו נאבקים על מנת לקדם את קהילת האנדרואיד בישראל, לדחוף חברות מפתח ישראליות לפתח אפליקציות גם לקהילת האנדרואיד הישראלית. היום זה כבר נראה עבר, כאשר  רוב החברות (בצעד מבורך) מוציאות אפליקציה גם לקהילת האנדרואיד, אך חברה אחת נישארה מאחור.

אך לא עוד. רכבת ישראל השיקה היום אפליקציה חדשה, פרי פיתוחה של Moblin אשר אחראית בין השאר על אפליקציית יילו, סופר פארם וקאסטרו.

"האפליקציה תשמש אתכם גם ככלי לתכנון הנסיעה וגם להפיכת הנסיעה לבילוי. תוכלו למצוא מידע בקלות ובמהירות על נסיעות, בכל זמן ומכל מקום בו אתם נמצאים. מעכשיו תוכלו להקשיב למוסיקה ואפילו לתפוס תנומה  לאורך הנסיעה ללא דאגות. האפליקציה תזכיר לכם מתי לרדת ותעיר אתכם לקראת התחנה המבוקשת."

באפליקציה נוכל למצוא לו"ז של הרכבות, מחשבון ותעריפי נסיעות מעודכנים, חדשות הרכבת ועדכונים על איחור רכבות, מנגון אשר יעיר אותכם לפני שתגיעו לתחנה הרצויה (כמובן נזקק חיבור GPS דלוק בכל הדרך), ואת קהילת "פסים אישים" מן קהילה של נוסעי הרכבת המאפשרת לנו לדבר עם זרים בעלי האפליקציה ברכבת על בסיס הגדרות מראש (לדוגמא הכרת אנשים חדשים או להעביר את הנסיעה בכיף).

לא הכל ורוד, משתמשי האפליקצייה מדווחים על באגים- קריסות של האפליקציה, "פסים אישים" לא מוצג כראוי על רוב מכשירי האנדרואיד והחיבור לפייסבוק (אשר מראש מיותר לדעתי- למה שנרצה להתחבר דרך אפליקציה צד שלישי?) לרוב מקריס את האפליקציה כאשר נאבד חיבור לרשת- דבר הקורה רבות בנסיעה ברכבת.

האפליקציה זמינה בPlay Store בחינם, וכרגע עומדת על ציון של 2.7, אך כאמור זה גרסא ראשונית וצפויה להשתדרג, לכן נברך על היוזמה לטובת לקוחות הרכבת.

אגד, דן, מטרופולין תורכם.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

5 Comments

 1. ron.shemer
  18/03/2013 בשעה 22:04

  בפעם האחרונה שבדקתי בכלל לא הייתה קליטת GPS בזמן הנסיעה…

 2. danielxm
  19/03/2013 בשעה 21:04

  קצת מטומטם שזה לא תומך ברייזר של מוטורולה,תוכלו להעלות APK?

 3. adome5
  19/03/2013 בשעה 22:45

  עכשיו חייבים ללחוץ על חברת יס!!

 4. lightdelegate
  20/03/2013 בשעה 07:19

  מנסיוני בעבר האפליקציה הייתה ממש גרועה …
  איתור רכבת דרך האתר היה נוח יותר
  מקווה שאכן חל שיפור … 🙂
  ותודה על העדכון והכתבה 🙂

 5. ohmyg0d
  27/03/2013 בשעה 09:14

  אוקיי קודם כל כל הכבוד לרכבת ישראל שהחליטו לעשות אפליקציה לאנדרויד שמציעה דברים שהמתחרים ה"חובבניים" לא מציעים. אבל ברצינות:

  1. חברות חייבות להפסיק להסתמך על Mobilin, הם גרועים והאפליקציות שלהם שוות לתחת. הן נכתבות בדרך מאד לא אנדרוידית, הם לוקחים את הדרך הקלה ועושים את כל האפליקציות שלהם Multi-Platform Adapter, משאומר שהאפליקציה לא נכתבה עם אנדרויד בראש, אלא תמיכה כללית (גם אנדרויד וגם אפל) ואיכות התוכנה סבלה.

  2. אם כבר אתם מחליטים לשווק לאנדרואיד, תשווקו לאנדרואיד, בממשק שמוכר למשתמש. כן, אני מתכוון לHolo UI. זה ייראה יותר טוב ויותר נוח למשתמשים שלא רוצים לשבור את הראש איך להגיע מנקודה א' לנקודה ב' באפליקציה שלכם.

השאר תגובה