Ubuntu – אפשר כבר לעזוב את אנדרואיד?


פורסם ב 18/02/2013 ע"י cmp

לאלו מכם שפספסו, Ubuntu כהפצה המפורסמת ביותר ללינוקס מנסה לתפוס גם את שוק המובייל בעזרת מערכת ה-Ubuntu.

אז מה בעצם הרעיון? בכל מכשיר מובייל כיום חבוי לטענת יוצרי Ubuntu מחשב PC, כלומר, רמת העיבוד והזיכרון של מכשירי סלולר היום לא מביישת אף מחשב ביתי, Ubuntu טוענים להביא את ה-PC ל-Mobile.

אחד הקשיים העיקריים של מערכות חדשות ביניהן ה-Windows, ואנדרואיד בתחילת הדרך הוא שוק האפליקציות, בעקבות ההתפתחות המשמעותית של ה- Web Applications בעזרת השיפורים של HTML5, ניתן ליצור אפליקציות WEB ברמה שלא מביישת אפליקציות Native רגילות. Ubuntu מאפשרת רמת פיתוח והטמעה גבוהה של Web Applications ואף Native. אם כך, כל האפליקציות העיקריות נשמרות, Skype,Facebook,Gmail.Youtube,Wiki ועוד…

לסיכום, Ubuntu מנסים להביא לנו את החידוש הטכנולוגי שקצת נעלם לנו בשנה האחרונה, את השלב הבא במובייל, קשה לדעת כמה הרעיון החדש יצליח, ובכל זאת אנחנו מקווים כי כניסה כזו תעיר את שוק המובייל לטובתנו.

Share

10 Comments

 1. bright star
  18/02/2013 בשעה 16:38

  כמה נקודות למחשבה.
  למה יש להעיר את שוק המובייל? האם הוא באמת רדום שיש בתוכו 3 ענקיות תוכנה וחומרה, אפל אנדרואיד ומיקרוסופט מבלי להזכיר את BB שאולי תבצע תחייה מחדש וכולם מחדשים בו חדשות לבקרים?
  האם יש בו כשלים מבניים שדורסים מתחרים חדשים? או האם זה רק נסיון של חברה שאומרת, יש לי כבר מע' הפעלה לשוק המחשבים השולחניים וממילא רוב מע' ההפעלה לניידים הם מבוססות לינוקס אז בוא גם אני אנסה?

  האם גוף (שאני מודה ואני לא יודע עליו הרבה) יכול להתחרות עם קופת המזומנים של אפל? עם המערכת הענקית של גוגל (הסכמי חומרה עם יצרניות טלפונים ומעצמת מוטורולה מובייל לשעבר) או עם מיקרוסופט שגם היא מונה קצת יותר מ 1000 עובדים? האם הם בדקו את כשלונות העבר של נוקיה, סמסונג, BB ועוד והפיקו לקחים? האם הלקחים האלו הם טכנולוגים בלבד או שיש ערך נוסף להציע למתכנתים ומשתמשים?

 2. nimi9
  18/02/2013 בשעה 18:55

  ילדי הלינוקס שהיו (ונשארו, לדעתי) חסרי "אמא ואבא" מצאו בית חם ואוהב אצל אובונטו שדאגה לבנות עבורם פינת משחקים קטנה ונחמדה.
  באופן טבעי, כשתחום הסמארטפונים והטאבלטים החל לתפוס תאוצה, האנדרואיד התפתח במהירות אדירה ומסחררת, ובהיבט הזה השאיר את לינוקס הרבה מאחור. ולא בכדי. מחשבי PC זוכים כיום למעט מאוד משאבי פיתוח יחסית לעבר.
  תחום הסמארטפונים/טאבלטים לא זקוק ל"עזרה" של אובונטו כדי להתקדם. הוא עושה את זה מצוין גם בלעדיה. למעשה, קצב ההתפתחות וההשתלטות של האנדרואיד כל כך מרשים, שאני בכלל לא בטוח שמיקרוסופט תצליח להשתחל אליו חזרה.
  אם כבר, אני רואה יותר סיכוי שגוגל תפרוץ לתחום מערכות ההפעלה, כולל ל PC, דרך האנדרואיד/כרום שלה. ולא להיפך.

 3. uzone
  18/02/2013 בשעה 19:43

  אובונטו כבר יותר משנה רק מברברים על זה שהם בונים מערכת לפלאפונים.
  לפני חודשיים הם הציגו עוד תמונות ועוד סרטונים ועוד הוכחות שזה עובד.

  בתכלס? הם לא הוציאו אפילו רום בגרסת אלפא לשום פלאפון. גם לא לנקסוס שעליו רואים את כל ההדגמות.

  עד שזה לא ישוחרר אני לא מאמין להם…

 4. zigirs
  18/02/2013 בשעה 20:45

  היה את המיימו..מערכת הפעלה מדהימה!!!
  לא יודע למה הם החריבו אותה אחר כך בעזרת המייגו המטומטם הזה..
  אני ממש ממש מקווה שהם יעשו משהו מעניין! הם חייבים להיות המושיעים שלי, נמאס לי כבר מהאנדרואיד לגמריי ואין מצב שאני אובר לתפוחים רו לחלונות.

 5. haimn
  19/02/2013 בשעה 01:04

  uzone אובונטו זו לא איזו מערכת חדשה, ל PC היא קיימת כבר שנים, וקנוניקל זו חברה גדולה, אני לא חושב שיש בעיה עם האמינות שלהם, ותמיד הם עמדו ב ETA שלהם, כך שיש על מה לסמוך

 6. ziv_ba
  19/02/2013 בשעה 09:00

  Uzone, על מה אתה מדבר? כן יצא רום אלפא- אובונטו אפילו מספקים "אינסטולר" לווינדוס ולאובונוטו שמאפשר התקנה מהירה של המערכת על נקסוס 7.

  לטלפונים קיימים פורטים עצמאיים שמתעדכנים כל הזמן מהרפוזיטורי של קנוניקל, ורום רשמי לגלקסי נקסוס אמור לצאת בשבועות הקרובים…

  אז קצת סבלנות…

 7. iyossi
  19/02/2013 בשעה 10:37

  ערבבתם פה שני דברים ששונים מאוד אחד מהשני.
  Ubuntu for Android זה פרויקט ישן יחסית. זאת מערכת UBUNTU מלאה שנשמרת על המכשיר שלך, וכשאתה מחבר אותו לדוק ולאיזה מסך, אז המערכת שתפעל לא תהיה אנדרואיד בזום ענק, אלא UBUNTU מלא שהפלאפון שלך יריץ.
  Ubuntu for phones זאת מערכת הפעלה משל עצמה (כמו אנדרואיד, IOS, כך גם ubuntu for phones) שתרוץ על מכשירים שונים, בניהם מכשירים שנועדו לאנדרואיד מלכתחילה. זאת מערכת הפעלה משל עצמה. כל דבר בה נוצר מהתחלה. אין לה שום קשר לאנדרואיד (הקרנל שלה מבוסס על הקרנל של אנדרואיד, אבל פה נגמרו הדימויים). היא תוכנתה מההתחלה ועד הסוף על בסיס UBUNTU.

 8. tsarig
  20/02/2013 בשעה 10:39

  המערכת נראית מצויין. אבל אם קנוניקל לא תדאג לאפליקציות צד שלישי הרי דינה של המערכת כבר נחרץ. זוהי אחת הסיבות שאובונטו ושאר הפצות הלינוקס למחשב אינן מהוות אלטרנטיבה ראוייה (וחבל) לחלונות ומק. דרך אגב, גם משתמשי חלונות 8 לטלפון מאוכזבים ממחסור באפליקציות למערכת.

 9. tomer1976
  20/02/2013 בשעה 15:07

  יוסי, גם אתה מתבלבל. המערכת הזאת הולכת להיות גם וגם. היא תהיה מערכת הפעלה לטלפון ואם תחבר את המכשיר לדוק, המערכת תתפקד כמערכת דסקטופ רגילה. אם תחבר לטלויזיה היא תהיה מדיה סנטר.

 10. lightdelegate
  21/02/2013 בשעה 09:02

  טוב לפני כמה חודשים עלה הרעיון ופתחנו לבקשת חברים את הקבוצה של החברים בפייסבוק…
  נוח לדון בדברים קטנים ולזרוק ככה רעיונות ודיבורים או שאלות וכמובן לדבר שיחות חברתיות …
  חוצמיזה עד שנגיע למחשב וניכנס לפורום … על הדרך ניתן התדיין בפייסבוק 🙂
  הקבוצה היא פתוחה לכל מי שמעוניין ועובדת במקביל לפורום iAndroid שהוא הפורום מספר אחד לאנדרואיד 🙂
  הקבוצה הראשונה הייתה רק למשתמשי נוט 2 ועכשיו יש כבר קבוצה גם לכל משתמש אנדרואיד בכללי 🙂
  אם אתם חברים בפורום אז הנוכחות בפייסבוק היא חובה 🙂
  מה גם שקל לתקשר דרך האפליקציה וכו' 🙂
  הצטרפו עכשיו 🙂

  http://www.facebook.com/groups/androidil/

השאר תגובה