אנדרואיד היא הפלטפורמה המדוברת ביותר לשנת 2009 !


פורסם ב 28/02/2010 ע"י itamarbh

כבוד !

וזה ע"פ סקר העונה לשם "הקרב בין מערכות ההפעלה לסלולאר", של Integrasco, שהם חברה נורווגית שמתחמה במחקר ברשתות החברתיות אחרי מגמות שונות במדיה.

אז מה היה לנו פה?

2009 התאפיינה כשנה שבא מה שמעניין זה האפליקציות, ופחות המכשיר. אם בשנים עברו התרכזנו בכמה מגהפיקסלים יתהדר המכשיר שלנו, היום זה בהחלט אחרת. הקונגרס האחרון בברצלונה השנה יעיד על כך, כשלראשונה גודל הביתן עבור מפתחי התוכנות, היה גדול יותר מהביתן עבור יצרניות החומרה השונות.

בשורה התחתונה – פלטפורמת האנדרואיד עשתה את הצמיחה הגדולה ביותר בקרב האזכורים השונים באתרי האינטרנט, וברבעון האחרון של השנה עומדת על 40% מהאזכורים.

בואו נראה את זה תאכלס בגרף:

אם תלחצו על הגרף ותגדילו את התמונה, תוכלו לראות את אנדרואיד בקו הכחול, עם העליה הגדולה ביותר לקראת סוף השנה.

אם ננתח טיפה, אז הפיק הראשון שאנו רואים באזור חודש פברואר, הגיע כנראה בעקבות המג'יק, שהוכרז בערך באותם ימים, ועורר קצת את העניינים והמודעות סביב האנדרואיד.

לאחר מכן, אנחנו רואים עוד שני פיקים במאי וביולי. הם כנראה בעקבות ההכרזה והציפייה להירו, שלקח את העניינים עוד יותר קדימה ונתן את האות למוטורולה דרואיד/מיילסטון להעלות את האזכורים למעלה.

2010 והכרזת הנקסוס אחד, ממשיכים בדיוק מאותו מקום שבו המוטורולה דרואיד הפסיק – וצפוייה לנו שנה טובה מעניינית מאוד בתחום הזה.

המכשירים המדוברים ביותר

עד 2009 מוטורולה ו-HTC הוציאו בעיקר מכשירים ל-Windows Mobile. אימוץ האנדרואיד מצידם תרם גם להם ובהחלט לא מעט. עושה רושם שמוטורולה יוצאת מעט מהבוץ אליה נכנסה במהלך השנים האחרונות, עם 7% מהאזכורים בקרב היצרניות, כאשר HTC מטפסת ל-12%.

ה-HTC הירו, שנתן את האות באמצע השנה, ועורר את המודעות בקרב האנדרואיד, הוא המכשיר החמישי המדובר ביותר מבין המכשירים הבולטים.  כאשר הדרואיד/מיילסטון, שבעצם ממשיך לעורר תגובות עד היום, במקום השני לשנת 2009.

מאוד מעניין לראות איך תתפתח השנה הזאת, בעקבות סוף השנה הקודמת. מה שבטוח, הנקסוס אחד וה-Desire עושים בנתיים את העבודה יופי.

איתמר בן-חיים

itamarbh@gmail.com

Share

השאר תגובה