רוט מרוחק: הדור הבא?


פורסם ב 05/12/2012 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

Root (רוט) – הטמעת הרשאות של מנהל מערכת / SuperUser (כמו Administrator בחלונות) במכשיר ע"מ שנוכל לגשת ולשחק עם דברים אשר נמצאים בתיקיית ה-SYSTEM שב'רום' שלנו. תיקיית ה'סיסטם' מוגנת וכדי לשנות שם דברים אנו צריכים את אותה הרשאה. בדרך כלל למשתמשים מן השורה אין צורך ב-root, אך למפתחים, האקרים ושאר סקרנים שמעונינים להשמיש את המערכת שלהם בצורה שונה מזו שהתכוון היצרן – root הוא הכרחי.

מתוך מילון האנדרואיד השלם

ישנן מס' שיטות לביצוע רוט למכשיר שלנו – חלק מעדיפים לבצע זאת דרך ADB, חלק מעדיפים לעשות זאת דרך ערכות אשר מפתחים מכינים לביצוע רוט בכפתור אחד, וחלק מעדיפים ע"י הרצת סקריפטים אשר נכתבו מראש לביצוע הרוט. המשותף לכולם הוא הצורך במחשב.

אך לא עוד, משתמש בXDA בשם wchill פיתח אפליקציה חדשה "Root Transmission" אשר בעזרתה נוכל לעשות רוט למכשירים אחרים (אשר תומכים בUSB OTG) ללא שום שימוש במחשב. ביצוע הרוט בשיטו זו פשוט בדיוק כמו ללחוץ על כפתור Root. כאשר נחבר את שני המכשירים (כאשר לאחד מהם חייב להיות רוט), נבחר בroot והמכשיר יתחיל לבצע רוט למכשיר השני אליו הוא מחובר, ותוך כדי יפתח לנו חלון טרמינל בו נוכל לנטר את התקדמות התהליך.

כרגע האפליקציה נמצאת בתהליך בטא, משתמשים מדווחים על הרבה קריסות של האפליקציה ולא כל המכשירים נתמכים (מכשירים נתמכים – כל מכשיר שאפשר לעשות לו רוט בעזרת ADB), אך על פי המפתח, האפליקציה לקראת שלבי סיום וצפוי להתווסף לה ממשק GUI מעוצב.

האפליקציה בXDA.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

4 Comments

 1. 1_aviv
  05/12/2012 בשעה 15:05

  בנתיים ממש מיותר.בעיקר שאחרי פעם אחת מחברים למחשב ועושים כבר אין צורך להתעסק עם זה.
  כול נראה איל זה יעזור עוד 10 שנה שהPC ילך מהעולם.

 2. icepick
  05/12/2012 בשעה 15:08

  איך החיבור מתבצע ?

 3. devrandom
  05/12/2012 בשעה 20:58

  זה ממש לא "מרוחק" אם צריך מכשיר מחובר עם כבל.

 4. רוט מרוחק: הדור הבא? | לוג׳יק - חדשות טכנולוגיה
  13/12/2012 בשעה 15:05

  […] : iandroid0 אנשים צפו בכתבה זו Share […]

השאר תגובה