קורטוב של גיקיות, ברווזים וכרישים


פורסם ב 21/05/2012 ע"י תומר שטרקר

יש מעט מאוד משחקים בסולולאר שמושכים את תשומת הלב שלי, אני מודה – יש לי טעם ספציפי לכן אני לא נגררת לכל מפתח אפליקציה או לכל משחק שגורר אחריו המונים (כדוגמת Draw Something).

תמיד אהבתי לשחק את Angry Birds, כמו מחצית מהיקום בערך, אבל מי לא אוהב את היצורים האלו? מי יכול להישאר אדיש אליהם? בקיצור, כן, אני קשה במשחקים, אבל Shark Dash שבה אותי מהמשחק הראשון: הוא קליל, נעים לעין, צבעוני והכי חשוב יש בו ברווזים, עכשיו, מי שמכיר אותי מספיק יודע שיש לי אישיו עם ברווזים, לכן נדלקתי עליו ממש מהר.


ואז תומר הציע לי לכתוב עליו ביקורת. אמרתי לעצמי, כל כך הרבה זמן לא כתבתי – אולי זו הזדמנות טובה לחזור לזה קצת. אז נענתי בחיוב, ואמרתי שאקפוץ למים העמוקים יחד עם הכריש ואשחה קצת במים טריטוריאליים לא שלי – עולם משחקי הסולולאר.


קצת על המשחק

הגיבור שלנו הוא כריש חייכן, שיוצא למסע הצלת ברווזים באמבטיה. תודו שזה גאוני: מי לא אוהב אמבטיות ועוד עם ברווזים? אפילו בנץ' נהנה מזמן איכות עם ברווזים באמבטיה שלו. ישנם שלושה פרמטרים עליהם אתם מקבלים ניקוד: איסוף ברווזים, איסוף מטבעות זהב ומספר הנסיונות שניסיתם להשיג את הכל. הכרחי: הכריש צריך לאסוף את כל הברווזים על מנת לעבור שלב. אופציונלי: איסוף מטבעות זהב שמעניק בונוס כאשר נאספות במלואן. ואחרון: מספר נסיונות מינימלי למעבר שלב גם נותן לכם בונוס – אם עברתם במספר נסיונות שנקבע מראש.


קשיים בדרך

כמו בכל משחק ישנם מספר קשיים המהוום מכשול לכריש: שהייה ממושכת מחוץ למים, כמו למשל קפיצה לא אחראית אל מחוץ לאמבטיה או נפילה על משטח "יבש". במקרים כאלו הכריש יסבול ויאנח ארוכות עד שימות, ממש כמו במציאות. בעולם השני (JAPAN) ישנן פצצות המקשות עוד יותר על איסוף הבונוסים, וכן על מעברי השלבים: ותאמינו לי, לראות כריש גוסס למוות מפצצה זה ממש לא נעים.

למה נהנתי מהמשחק?

כי הוא פשוט, הוא מצחיק ויש בו אלמנטים מסויימים שמזכירים (בעיקר בגראפיקה) – את Angry Birds. ואולי זה מה שהיו צריכים להמציא: משחק דומה אבל לא ממש זהה. אז זהו, שהוא לא זהה לגמרי, ואחרי שעוברים את העולם הראשון (HOME) מגיעים לעולם שנקרא יפן (JAPAN), בו נוספים אלמנטים שמקשים על המשחק.

הטוויסט שאהבתי הכי במשחק היה שככל שעולים שלבים בעולם השני, המשחק נעשה קשה יותר לפיצוח; נתונים מתמטיים ובעיקר כאלו הנדסאיים {זוכרים שלמדנו ביסודי הנדסה?} נכנסים למסגרת המשחק, ואני מרגישה כמו שוטה גמורה שחשבתי שזה המשחק המושלם לילדים. או שבעצם צדקתי – לילדים מחוננים, או בשפה פשוטה: גיקים.

מה מעצבן במשחק?

עניין טכני והערה חשובה למפתחים: הכריש נתקע לי ברגעים הכי קריטיים! אני אסביר את עצמי, משהו שמשחק מרגיש לי לפעמים "תקוע" מבחינת התנועה, כאילו משהו לא לגמריי מחודד {באנגלית יש מילה מתאימה לזה- Refine}. אז קבלו טיפ על חשבוני: כשאתם מפתחים משהו, תשתדלו שהוא יהיה מעודן מבחינת התנועה. כך קל יותר להתחבר למשחק ולמותג שלכם.

אני מודה שאם היה לי ידע נרחב יותר בהנדסה {למרות שהצטיינתי בו בכיתה ד'} או למשל, בטקטיקות של משחקי סנוקר, אז אולי היה לי קל יותר. אולי הייתי עוברת את השלבים ביתר קלות, אבל אתם יודעים מה אומרים, אל תקחו מובן מאליו את הדברים שקורים לכם, והכי חשוב: בדרך אל תשכחו להנות קצת, אתם יודעים, לשחק משחק אחד או שניים, בשביל הכייף.

כתבה מאת: הדס אריאל קמחי

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

7 Comments

 1. einstine1984
  21/05/2012 בשעה 12:00

  אבל למה לא לשים קישור למשחק?!

 2. gildroid
  21/05/2012 בשעה 12:06

  תודה על הסקירה, אוריד אותו,
  לינק היה יכול להיות נחמד.

 3. shtarker
  21/05/2012 בשעה 12:47

  התווסף ברקוד וגם טריילר 🙂

 4. barina
  21/05/2012 בשעה 22:15

  זה עדיין לא תומך במכשיר שלי..

 5. תמיד מחייך
  23/05/2012 בשעה 00:04

  שכחת רק לציין שהמשחק דוחף עדכונים ל-Notifications Bar וזו בהחלט סיבה שלא לרכוש אותו.

 6. eliran.s
  25/05/2012 בשעה 01:26

  ואתה שכחת לציין שיש אפשרות להסיר את הנוטיפקציות מתוך הגדרות המשחק..

השאר תגובה