אל תחשוב מה אתה יכול לעשות עבור גוגל, תדע שהם עושים עבורך


פורסם ב 29/04/2012 ע"י תומר שטרקר

אל תחשוב מה אתם עושים בשביל גוגל (כמו תרגום ספרים), תדעו שגוגל פועלים בשבילכם. זוהי לא פרסומת לבנק הפועלים אלא מציאות פשוטה של אפליקציות,אתרים ומאגרי נתונים עצומים של חברת גוגל שנועדו לשרת אותכם ולהביא אתכם לרמת נוחות חדשה. אנו נעבור על כמה עיקריים מהם.

Google Calendar,Google Mail,Google Contacts ועוד כמה עזרים שגוגל מציע, מגיעים מובנים בתוך הפלאפון שלכם. ניתן לבצע את הסינכרון כך:

בעברית:

הגדרות -> משתמשים&סינכרון -> חשבון הגוגל שלכם -> פשוט סמנו את העזר שאותו אתם רוצים שיבצע סינכרון קבוע.

באנגלית:

Settings  -> Account & Sync -> Your Google Account -> Tick the application you want to sync

Google Calendar – גוגל יומן.

לטעמי זהו השירות העוזר ביותר של חברת גוגל, השירות הוא פשוט יומן.

הגישה ליומן גוגל יכולה להתבצע ע"י כניסה לאתר calendar.google.com או אפליקצית היומן באנדרואיד שלכם.
כאשר אתם מכניסים אירוע חדש דרך האתר, מתבצע סינכרון מידי לפלאפון וכעבור כמה שניות יופיע אותו אירוע במכשיר האנדרואיד שלכם.

גוגל יצרו אינטגרציה מושלמת בין המחשב לפלאפון כמעט ולא צריך להקליד שעות במכשיר האנדרואיד אירועים חשובים במשך השבוע,פשוט ניגשים למחשב ומזינים את האירוע הקרוב וכעבור כמה שניות הוא מופיע במכשיר האנדרואיד שלכם. ניתן להגדיר התראות חוזרות, התראות חוזרות לסירוגין, התראות לאימייל, התראות בצלצול ואפילו התראות ב-SMS.

יומן גוגל הוא אפליקציה מובנית במכשיר האנדרואיד, נמצא תחת היומן – אני ממליץ בחום לשים את ווידג'ט היומן, על מנת לא לשכוח.

Google Mailדואר גוגל

אני כמעט בטוח כי לרובכם יצא כבר להשתמש בשירות האימיילים של גוגל, אך האם יצא לכם לבצע סינכרון עימו דרך הפלאפון? ואם כן, ידעתם על כל האופציות הקיימות בו? שירות Google Mail מסונכרן כמו Google Calendar ושירותים אחרים, גם דרך אתר (gmail.com), דרך האתר תוכלו לגשת למיילים, לפתוח מיילים,תיקיות,אנשי קשר (מתקשר ל-Google Contacts), וכל הנתונים הללו יופיעו תוך דקות ספורות באפליקציה Gmail במכשיר האנדרואיד שלכם. אפליקצית ה-Gmail מובנית בתוך מכשיר האנדרואיד.

Google Contactsגוגל אנשי קשר

לדעתי זוהי התכונה השימושית ביותר במכשירי האנדרואיד, כלי העזר הנ"ל משמש אתכם כמעט לכל האפליקציות של גוגל, אנשי קשר במייל שלכם,אנשי קשר ב-Google Plus, אנשי קשר ב-Google Talk ועוד… הגישה ל-Google Contacts מתבצעת דרך האתר contacts.google.com , ודרך אפליקצית אנשי הקשר במכשיר האנדרואיד שלכם.

אחד היתרונות הבולטים הינו היכולת לייצא ולייבא אנשי קשר ישירות לחשבון ה-gmail שלכם ובכך לחסוך בשירותים בתשלום של חברות הסלולר ולהיות בטוחים שאנשי הקשר ישמרו גם אם אבד המכשיר.

בעצם מה המשמעות של כל זה?, כאשר אתם יוצרים איש קשר דרך חשבון ה-Google שלכם, הוא מופיע בראש ובראשונה דרך האתר ככה ניתן לשנות מסה של אנשי קשר בבת אחת ובקלות דרך המחשב במקום לשנות במשך המון זמן דרך הפלאפון.

דבר שני, כל אנשי הקשר מתווספים לכם לאנשי הקשר בגוגל, מיון אנשי הקשר בפלאפון הוא פשוט, מהיר ונוח.

ניתן לחלק לקבוצות,לפי מקומות עבודה,ערים,שמות ושמות משפחה. בנוסף לזה הדבר הכי חשוב בסינכרון אנשי קשר בעזרת גוגל הוא שמירת אנשי הקשר ב-Cloud של גוגל, אם איתחלתם את מכשיר הפלאפון,נשבר ואו נשרף, תוכלו לשחזר בקלות ע"י התחברות לחשבון הגוגל שלכם. אתם וודאי שואלים, לתוך מאגר אנשי נוספים גם האנשים להם שלחתם מייל וכל מיני "אנשי זבל", אם אתם לא רוצים שאפליקצית אנשי הקשר תציג לכם אותם, ניתן לשנות בהגדרות כל פלאפון את ההצגה שהאפליקציה תציג רק את אנשי הקשר בעלי מספר טלפון.

Google Drive – גוגל כונן

לכל מי שמכיר את DropBox, אז Google Drive הוא שירות זהה ל-DropBox של חברת גוגל, השירות מציע כונן בנפח של 5GB על שרתי גוגל אליו ניתן להעלות כל גודל של קובץ שתרצו (עד 5 GB) או סוג קובץ שאתם רוצים להעלות.

לאחרונה  ל-Google Drive נוספה אפליקציה למכשירי האנדרואיד, המאפשרת להעלות קבצים ממכשיר האנדרואיד אל השרת המרוחק של גוגל.

בעדכונים האחרונים,Google Drive הפך להיות בשיתוף עם  Google Docs, כלומר כל עמוד שהעלתם ל-Google Docs יהא משותף ב-Google Drive. וכמובן כל השירותים של גוגל כולל השירות הנ"ל, בחינם! היתרונות של זה מול DropBox  הם פשוטים, בראש ובראשונה מהירות העלאה גבוה בהרבה, יותר זיכרון וכמובן ש-Google Drive עושה שימוש בעוד אפליקציות של גוגל כמו  Google Docs.

Google Talk – גוגל צ'אט

זהו שירות קצת פחות שימושי לאלו שלא משתמשים ב-Google Plus, אבל למשתמשים שכן הוא שימושי ביותר, בראש ובראשונה הוא חלק מהצ'אט של ממשק ה-Google Plus. כל אדם שרוכש מכשיר אנדרואיד ומקשר אותו לחשבון גוגל , הוא מתחבר לממש ה-Google Talk, זהו ממשק בדומה לתוכנות אחרות,WhatsApp,Viber,ועוד… הוא יכול להעביר הודעות דרך האינטרנט כשתחליף להודעות SMS  רגילות. קיים בו גם שירות של שיחות וידאו ושיחות אודיו.

לאחר שראינו חלק מהממשקים הללו עולה השאלה הברורה מאליה, אם אני מכניס את כל האנשים שאני מכיר ל-Google Contacts ואת הלו"ז היומי שלי ל-Google Calendar, את כל המיילים שאני מעביר דרך Google Mail, קבצים אישיים ב-Google Drive , רשת חברתית Google Plus ומעביר הודעות עם חברים דרך Google Talk קל וחומר שגוגל יודעים עלי בזה הרגע הכל. מתעוררת השאלה, האם אני באמת רוצה שגוגל ידעו הכל?

כתבה מאת: CMP

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

6 Comments

 1. senia
  29/04/2012 בשעה 19:29

  "Google Contacts" הדבר הכי נורא, גרוע, מציק ומעצבן שמישהוא יכל היה להמציא. למה אני צריך לעבור על כל האנשי קשר, כולל אימיילים ללא מספר, כשאני רוצה לשלוח SMS?? למזלי אני יכול לסנן באנשי קשר עצמם כי יש לי מכשיר HTC, אבל בשליחת SMS צריך לעבור על כל האנשי קשר. מזעזע.

 2. doronb
  29/04/2012 בשעה 20:40

  למה כל כתבה על גוגל חייבת להסתיים "האם גוגל יודעת עליך הכל?"
  ראיתה מה אתה כותב בפייסבוק? האם פייסבוק יודעת עליך הכל? כן היא יודעת הרבה יותר ממה שגוגל יודעת כי בלי לסים לב אנשים כותבים את כל החיים שלהם שם!!!
  ומה גוגל יודעת עלי בדיוק?
  את השם שלי
  את כתובת המייל שלי
  מה שאני אפרסם בצורה ציבורית זה מה שידעו עלי.
  לתת לי חומר פרסומי לפי ה TXT במייל (בטח יושב שם עובד גוגל שקורא את המייל שלי ומתאים את התוכן)
  כל שירות חינמי מביא איתו פירסומות. גם וואלה וגם כל חברה אחרת שנותנת שרות חינם יודעת עליך את אותו דבר שגוגל יודע.
  אתה יכול לבחור להשתמש או לא להשתמש.
  כמובן שמי שיודע להשתמש בשירותים של גוגל יודע שישנה אפשרות לחסום הרבה דברים מבלי שאף אחד יראה אותם.
  ואין היום תחליף לשרות כמו של גוגל שנותן לך כל כך הרבה שירותים וברמה גבוהה.

  אתה תמיד יכול לקחת שרות Google Apps ששם יש לך את כל הפרטיות האפשרית.

 3. nisan1234
  29/04/2012 בשעה 21:39

  הסיבה היא פשוט כי לגוגל אתה אולי לא נותן כמות אבל כן נותן איכות
  כמו מיקום ולאן אתה הולך
  מיילים כרטיס אשראי סיסמאות אנשי קשר וכו וברור שזה צריכה חופשית ובחירה חופשית שלך רק סתם מזכירים לך…

 4. cmp
  29/04/2012 בשעה 22:48

  ממש לא הבנת מה אני מתכוון, הזכרתי את הנושא של בעיית הפרטיות בשורה אחת ולא יותר מסיבה פשוטה, אני מאמין שאין שום סיבה שיהיה לי אכפת שגוגל מחזיקים את המידע. הם לא יוכלו לממש איתו דבר ונהפוך הוא, החזקת המידע של מה אני אוהב ורוצה רק עוזר לי בלמצוא דברים שאני אוהב/רוצה בחיפוש.

  אני מאוד מאמין בגוגל ובאבטחת הפרטיות שלה גם אם אנשים אחרים לא מאמינים בזה.

 5. dubelboom
  30/04/2012 בשעה 22:51

  לא איכפת לי שלגוגל יש מידע עלי, יותר מפחיד אותי מה יקרה אם השרתים יקרסו / יפרצו האקרים וימחקו הכל / WTF.
  כל המידע שלנו הלך חח

 6. androidmagnetizer
  01/05/2012 בשעה 10:43

  אני לא מבין מה חדש פה..

השאר תגובה