עדכון לאפליקציית הפייסבוק


פורסם ב 22/04/2012 ע"י תומר שטרקר

אפליקצית הפייסבוק החדשה, עוברת מהפך משמעותי.

לאחרונה אפליקצית הפייסבוק באנדרואיד עברה כמה שינויים חשובים שהפכו אותה להרבה יותר שימושית עבור משתמשי האנדרואיד. לאחר תקופה ארוכה שהאפליקציה הייתה לא נוחה,איטית ומעוצבת בצורה שלא מתאימה למפתח מתחיל. בעקבות כל הביקורות השליליות שהגיעו, פייסבוק לקחו ברצינות את חשיבותה של אפליקציה נוחה , מהירה בעלת עיצוב נוח – והחלו בשינויים.

בעדכון האחרון (1.9) נוספו כמה דברים:

 • מהירות ובאגים תוקנו.
 • עוד אפשרויות לצ'אט, פתיחת צ'אט קבוצה, הוספת חברים חדשים לצ'אט קבוצה.
 • קיצור לשיתוף תמונות מעמוד הבית.

אז מה זה אומר? בעדכון הנוכחי, נוספו לאפליקציה עוד שני "תתי אפליקציות", Messenger ו-Camera. עד היום אפליקצית ה-Messenger הייתה עד היום אפליקציה נפרדת, כל מי שרצה צ'אט נוח של פייסבוק לפלאפון היה צריך להוריד את אפליקצית ה-Messenger בנפרד.

בנוסף לזה, נוספה אפליקצית ה-Camera שנועדה לקצר את התהליך של צילום במצלמה הרגילה והעברתו לפייסבוק, התמונה ישר אחרי שמצולמת מועברת לפייסבוק לאחר תיוג (אם צריך).

הדעות בנושא הוספת ה"תתי אפליקציות" חלוקות, מצד אחד אנשים חיכו ליציאת אפליקצית ה-Messenger כחלק אינטגרלי לאפליקציה הראשית. ומצד שני אנשים טוענים שהוספת שתי האפליקציות היא מיותרת ובזבוז מיותר של מקום. אם התקנתם כבר את אפליקצית ה-Messenger, רצוי שתמחקו כי היא תופיע מחדש בעדכון הנוכחי.

לדעתי, הוספת אפליקצית ה-Camera  מיותרת ומבזבזת מקום מיותר, אך הוספת ה-Messenger היא הכרחית וחשובה.

אפליקצית הפייסבוק בעדכון החדש מציגה למשתמשים, עיצוב דומה לקודם אך בעל שינויים קלים ונוחות מקסימלית למשתמש. ניתן לחוש כי המהירות השתפרה בצורה ניכרת מן הגרסאות הקודמות. וגם באפליקצית ה-Messenger תוקנו באגים ולאגים מסוימים שהיו קיימים כאשר אתה שולח הודעה, לעיתים לא הייתה נשלחת. בעדכון הנוכחי, כל הודעה ששלחתי הגיע ליעדה במהירות מירבית.

אין שום ספק שפייסבוק לקחו ברצינות את החשיבות של אפליקציה נוחה,מהירה ונעימה לעין.

כתבה מאת: CMP

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

6 Comments

 1. lightdelegate
  22/04/2012 בשעה 11:56

  אכן שיפורים מדהימים אם כי מדאיג אותי העניין של המסנג'ר ואני מקווה שאין זו רמיזה שהמסנג'ר שלהם ירד מהמרקט בקרוב מהמרקט ונאלץ להשתמש באפליקציה שהינה כבדה בהרבה …

 2. rozenman
  22/04/2012 בשעה 12:10

  האם סופסוף אפשר להתקין את האפליקציה בכרטיס הזיכרון ולא בזיכרון הטלפון?

 3. srosner
  22/04/2012 בשעה 19:52

  אני ממש לא אוהב את השינוי הזה. פשוט חוצפה מצידם להוסיף עוד שתי אפליקציות לתוך ההתקנה, בלי שביקשתי ובלי שרציתי. אני לא משתמש לא במסנג'ר שלהם ולא בחיקוי אינסטגרם המטופש שהם הוציאו…מזל שיש לי גיבוי של הגירסה הקודמת!

 4. cmp
  22/04/2012 בשעה 20:15

  אני לא מצליח להבין את האנטגוניזם של אנשים מסוימים נגד הוספת סתם אייקונים לא משנים, אם זה לא חשוב לכם תתעלמו. קיימים גם ככה המון סמלים שבהם אתם לא משתמשים, בעיקר אותם משתמשים בעלי רומים של חברות הסלולר.

  אז מה קרה? הוסיפו שני אייקונים שאחד מהם מעוד שימושי (Messenger). פשוט תדחפו לתיקיית זבל אם יש לכם כזאת.

 5. sniro
  25/04/2012 בשעה 01:28

  באופן אישי לא אהבתי את העדכון. לא ניתן ללחוץ על לינקים בתוך פרסומים של אנשים וזה מאוד מעצבן.

 6. yonatan56
  05/05/2012 בשעה 15:39

  אני דווקא מצאתי את העידכון די שימושי…

השאר תגובה