הגרביים המלוכלכות של גוגל


פורסם ב 15/04/2012 ע"י תומר שטרקר

שמועה חדשה אך ממש לא מפתיע נפוצה בשבוע האחרון ברשת על כך שגוגל תמכור את חטיבת החומרה של מוטורולה, אותה רכשה לפני כשנה כחלק מעסקת הענק על רכישת Motorola mobility.

בחלוף השנה מאז רכשה גוגל את Motorola mobility, רבים סברו כי זה היה הצעד הראשון של גוגל בתור יצרנית חומרה (בעזרת חטיבת החומרה שרכשה כמובן), באותה תקופה צצו שמועות רבות אודות מי יהיה היצרן של מכשיר הנקסוס השלישי ועם ביצוע העסקה אנשים פינטזו על המוטורולה נקסוס החדש.

אך כפי שכולנו יודעים, גוגל לא נכנסה לעולם החומרה (אפילו לא צ'יפ בודד..) ודווקא השערתם של הספקנים היתה זו שעמדה במבחן הזמן.

תזכורת קטנה: למה למעשה רכשה גוגל את Motorola Mobility אם לא עשתה בה כל שימוש? כחלק מהרכישה זכתה גוגל לשים את ידה על האוצר האמיתי של מוטורולה, רשימה ארוכה מאד של פטנטים שפיתחה החברה במרוצת השנים כיצרנית חומרה של תקשורת בכלל וסלולר בפרט.

פטנטים אלו למעשה שימשו כחומת מגן נגד המתקפות הידועות לשמצה של חברת Apple בגין הפרת זכויות יוצרים של פטנטים הכביכול היו שייכים לה.

במהלך השנה האחרונה הוציאה חברת מוטורולה מספר לא קטן של דגמי מכשירים וטאבלטים אך לפי מקורות רבים, נתוני המכירות של החברה לא היו מוצלחים במיוחד למרות השכינה תחת כנפיה של גוגל, מה שהיה אמור לנבא תוצאה שונה ממה שהתרחש בפועל.

אז למי תמכור גוגל את חטיבת החומרה של מוטורולה?


על פי השמועות, שמקורן הינו דניס ברמן מהוול סטריט ג'ורנל (נחשב למקור מאד אמין) הרוכשת הפוטנציאלית הינה חברת Huawei הסינית אשר שיווקה עד היום מכשירי אנדרואיד סבירים מאד במחירים זולים ומאד מהר הפכה להיות המותג "לכל כיס" לפלטפורמת האנדרואיד.

מהלך אשר יוכל להוביל את החברה למגרשם של השחקנים הגדולים בתחום מכשירי הסלולר, דבר אשר יטיב לשתי החברות.

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

7 Comments

 1. moonshield
  15/04/2012 בשעה 15:10

  אני חייב לציין שההתנהלות של מוטורולה היא מאוד לא ברורה, ולדעתי רק העובדה שגוגל קנו אותה משאירה אותה רלוונטית.
  מוטורולה לא קשובה ללקוחות שלה בכלל, ומעבר לזה שכמעט כל המכשירים שלה נעולים, היא גם מזניחה את הלקוחות שלה עם עדכוני תוכנה.
  אני מקווה שאיזו חברה נורמלית (גוגל Huawei או כל אחד שלא בא ממוטורולה) תיקח את חטיבת החומרה למובייל שלהם ויתן לה את המקום שמגיע לה, כי המכשירים שלה טובים מאוד, רק חבל שהם נגועים ב"אפליות" ונועלים את המכשירים שלהם (ומוציאים רומים מחורבנים, בל זה כבר מאוד משני). רחמי הכנים אל כל אותם מסכנים שקנו מוטורולה ונפגעו מהנעילות המעצבנת, בפרט כל רוכשי ה RAZR שקנו מכשיר בטופ החומרתי, והאמינו להצהרות מוטורולה על פתיחה עתידית של הבוטלואדר, שכרגע לא נראית באופק בכלל….
  למזלי, הצלחתי בבחירה שלי עם האטריקס, ויצא שהמכשיר גם מתהדר בחומרה חזקה, וגם נפתח לו הבוטלואדר, וביחד עם הפוטון לדעתי הוא המוטורולה האחרון (ובין היחידים) שנותן חווית אנדרויד אמיתית ומלאה…

 2. pmaor
  15/04/2012 בשעה 16:10

  תיקון טעות קטנה: כתוב למעלה : " באותה תקופה צצו שמועות רבות אודות מי יהיה היצרן של מכשיר הנקסוס השלישי " ובכן יש כבר 3 מכשירי נקסוס:
  נקסוס 1 + נקסוס S + גלאקסי נקסוס.

  צריך לכן להיות " מי יהיה היצרן של הנקסוס הרביעי"

 3. lllliiioor
  15/04/2012 בשעה 16:26

  מאכזב… ציפיתי לפעולה של גוגל שתעצים את השם של מוטורולה, חבל.
  היא הפכה לסתם כלי

 4. shtarker
  15/04/2012 בשעה 17:13

  pmaor – באותה תקופה עדיין לא היה ידוע מי יהיה היצרן של nexus prime (ככה המכשיר נקרא לפני שהוכרז כי סמסונג תייצר את המכשיר)

 5. noam357
  16/04/2012 בשעה 01:37

  אחלה בשורה שחברת Huawei הסינית תקנה את Motorola mobility .
  תתארו לכם אם עד היום הם הוציאו מכשירים סבירים +++ ובמחיר לכל כיס, מה הם יוציאו כשיהיה להם את הידע והפטנטים של מוטורולה. ב ה צ ל ח ה!!!

 6. shyy
  16/04/2012 בשעה 12:12

  גוגל תמכור את המותג ואת הפעילות הקשורה בפיתוח החומרה ואת המיפעלים , את ההפטנטים הם ישאירו אצלם.
  כמו שIBM מכרו בזמנו את ההפעילות של הניידים שלהם ללנובו.

  לHuawei יש מוצרים מעולים (למשל הטבלט Huawei Mdeiapad) ביוני הם משיקים עוד טלפון מרובע ליבות עם מסך יחסית גדול מבוסס מעבד שהם יצרו . השמועות אומרות שהיחוד של המכשיר הזה הוא בזמן הסוללה היחסית ארוך. ימים יגידו

 7. elboy
  16/04/2012 בשעה 21:25

  moonshield אחי איך פתחת את הבוטלאודר? גם לי יש אטריקס אבל אני מפחד לקבל הארד בריק

השאר תגובה