הסנסציה החדשה: Draw Something


פורסם ב 31/03/2012 ע"י תומר שטרקר

Draw Seomthing  (או בתרגום חופשי לעברית "צייר משהו"), היה עד לפני חודש עוד משחק אנונימי איפה שהוא ברשת מעטים האנשים ששיחקו בו, מה שבטוח המשחק בהחלט לא היה שווה 200 מיליון דולר כמו שחברת Zynga  טוענת, אך לאחרונה בעקבות התפתחותו המאסיבית של המשחק, חברת Zynga האחראית על המון משחקים מוכרים ברשת החליטה לקנותו בעבור לא פחות מ-200 מיליון דולר!

בחודש האחרון המשחק הגיע לפלטפורמת האנדרואיד, המשחק פשוט מאוד,

אז מה זה בעצם המשחק Draw something?

בהתחלה מקבלים מילה אותה צריך לצייר לחברך, החבר צריך לזהות את המילה ולכתוב אותה, אם הוא זיהה את המילה נכונה,  ממשיכים לתור נוסף אם הוא לא מצליח לנחש, התורות מתחים מההתחלה ככל שמספר התורות שעשיתם יחד גבוה יותר כך הרמה שלכם נחשבת לגבוה יותר. המשחק נשמע חסר פואנטה ומשעמם, ברגע שמתחילים, קשה להפסיק. לעיתים אנשים כמוני (חסרי יצירתיות) נתקעים בקשיים במשחק, לדוגמא תקבלו את המילה " snoop" – (בעברית: לחטט), איך מציירים את זה? לי אין מושג! בסוף כל סיבוב עם חבר לאחר שניחשתם מילה או הוא, תקבלו מטבעות זהב, איתן תוכלו לקנות עוד צבעים. (מתחילים עם הצבעים: שחור,אדום,צהוב וכחול), בטוח שאתם שואלים למה צריך עוד צבעים חוץ מאלו, תנסו לצייר גזר.

קשה להסביר איך משחק עם רעיון כל כך פשוט, עלה כל כך מהר לתודעה ובתוך לא פחות מ- 6 שבועות זכה ללא פחות מאשר 35 מיליון הורדות, נחשב למשחק המורד ביותר ב-Play Store, גם ברשימת האפליקציות החינמיות, וגם באלו שעולות כסף. (הההבדל בין המשחק בחינם לזה שעולה כסף, היא כמובן פרסומות ועוד כמה מילים).

לעיתים חברי (הישראלים יש לומר) נתקלים בבעיה במשחק, לא כולם יודעים את פירוש המילים שלעיתים הן לא מהיום-יום השימושי באנגלית, אך אל חשש, אפשר עדיין לבדוק את המילים במורפיקס ולנסות לצייר. אך מעטים המקרים בהם צריך לחפש במורפיקס.

אז מה דעתי לגבי המשחק? לדעתי המשחק מביא רעיון פשוט וקל, רק על המחשבה והיצירתיות במשחק שווה לתת לו צ'אנס, בכל זאת מיליוני אנשים שהורידו לא טועים! המשחק בעל ממשק מאוד נוח , העיצוב נחמד וקליל. חשוב לציין, למרות שהמשחק באינטרנט ומשתמש באינטרנט, הוא מאוד זורם מבחינת מהירות הקישור לאינטרנט ולא כמו משחקי אינטרנט אחרים שעובדים לאט.

לסיכום, לדעתי כדאי לכל אחד לתת צ'אנס למשחק, המשחק לא כל כך נחמד אם לא משחקים עם חברים. בכל זאת לשבת עם חברים ולדבר איתם על הציורים שלהם או שלכם ולצחוק עליהם זה חלק מהחוויה.

כתבה מאת: CMP

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

4 Comments

 1. barina
  31/03/2012 בשעה 16:38

  נחמד יהיה קישור לפליי 🙂

 2. lllliiioor
  31/03/2012 בשעה 17:33

  אי אפשר להכנס למרקט בלי להתקל בו…

 3. gbar183
  31/03/2012 בשעה 23:04

  משחק מעולה!
  החיסרון היחיד שלו זה השימוש בסוללה…הוא טוחן אותה דק דק =

 4. androidsystems
  14/04/2012 בשעה 20:03

השאר תגובה