ראש בראש: הנקסוס של גוגל מול ה-iPhone


פורסם ב 16/01/2010 ע"י Andro Blog

האם הטלפון החדש של גוגל יטרוף את הקלפים בשוק הטלפונים החכמים? זרקנו אותו לזירה מול מתמודד אחר במשקל כבד: ה-iPhone. מי משניהם יצא מנצח?

לכתבה המלאה: ynet

מלבד העובדה שבynet לא מעודכנים שניתן להתקין עברית למכשיר בקלי קלות, רציתי להתעכב על נקודה נוספת מתוך הסקירה.

ציטוט:

מכשירי הסלולר של חברת אפל הם אולי לא המכשירים המתקדמים ביותר בעולם מבחינת חומרה, אך הדבר החשוב ביותר שהביאה החברה לעולם הוא ממשק המשתמש הידידותי והחווייתי במכשיר. אם היינו מסתכלים על עקומה שמתארת את זמן ההסתגלות למכשיר, בוודאי היינו מגלים עקומה חדה שמתארת זמן ההסתגלות מהקצרים שיש בתחום.

 

הממשק נוח ופשוט, וכאשר נתנו את המכשיר לאדם מבוגר שחצה את גיל ה-60 ולילד בן חמש, שניהם הצליחו להשתלט על המכשיר תוך דקות בודדות ממשק המשתמש במערכת ההפעלה אנדרואיד נוח גם הוא, אם כי עבור חלק מהפעולות יש צורך להיכנס למעמקי התפריט ובמבט ראשון לא תמיד מובן – מה קורה פה?

 

בשורה התחתונה : אפל מנצחת בתחום הממשק. ה-iPhone 3GS מנצח.

משום מה, הייתי מסכם את הקטע בגוגל מנצחת בתחום הממשק!

ממשק ידידותי שבתוך חמש דקות יכולים מבוגר שחצה את גיל השישים וילד בן חמש להסתגל אליו, הוא ממשק משעמם, ללא ריגושים וללא אופי יחודי.

וכל מילה מיותרת.

Share

Andro Blog

אתם בטח מכירים אותי בתור Andro Blog בפורטל הישן!

3 Comments

 1. חיים
  16/01/2010 בשעה 23:16

  התקנת עברית זה משהו אחד, עברית לא מלאה ולא בשלה לגמרי, מחוסרת BIDI ועם מקלדת לא אינטואיטיבית (בהשוואה לאייפון – שמצליחה לקלוע למילה שרצית לכתוב) = תמיכה לוקה (מאוד) בעברית.
  לגבי הממשק, מזכיר לי קצת את טענות החבר'ה שמשתמשים בלינוקס וטוענים שאפל/מייקרוסופט זה לחלשי אופי. בתור אחד שמשתמש בשתי המערכות בו זמנית, הממשק האייפון 3GS עולה בכמה רמות על כל רום רישמי או מבושל של אנדרויד – ביציבות, במהירות, באופן התגובה, בפשטות ולעתים גם באלגנטיות. כרגע.

 2. liavk
  17/01/2010 בשעה 11:39

  מממ מה לא בסדר במקלדת? QWERTY זה דיי אינטואטיבי…
  ומה לא תקין בעברית..? זה סה"כ פונטים, אתה מתכוון לזה שהתפריטים לא בעברית…?
  זה בטח משום שהמכשיר לא בארץ… אבל החברה אצלנו במדינה הקטנה עובדים על לגייר גם אותם.

  לגבי ההתקנה של העברית זה כולה קובץ UPDATE היום שאחותי הקטנה יכולה לעשות לבד.
  מהירות לאייפון בטח שתהיה כשאתה מריץ ברקע תוכנית אחת, למרות שעם ה נקסוס נראה לי שגם כשהוא יריץ 5 הוא יהיה יותר מהיר… אופן תגובה – תפרט זה נורא כללי, פשטות – אותו כנ"ל, אלגנטיות??

 3. חיים
  17/01/2010 בשעה 12:16

  מקלדת QWERTY לא מספיקה, במקלדות מסך עם מקשים קטנים צריכה להיות גם תכונה שמצליחה "לנחש" את המילה שרצית לכתוב, גם אם טעית ב-3 אותיות מתוכה. אחרת לכתוב מיילים שלמים הופך לסיוט. באפל יש את זה, באנדרויד באנגלית יש את זה, במקלדת העברית – לא. ומה שלא תקין זה שאין תמיכת BIDI – תתחיל משפט בעברית ותכתוב מספרים, הם יוצאים מימין לשמאל. זה לא נקרא תמיכה מלאה בעברית, גם אם להתקין פונט לוקח 2 שניות דרך הריקוברי.
  בנוגע למהירות לאייפון – בעזרת תוכנה כמו backgrouder אתה יכול להריץ כמה תוכנות שאתה רוצה בבת אחת. אני בדרך כלל מריץ 5, המכשיר עדיין טס. באנדרויד לעומת זאת אני מבטיח לך שבשלב מסוים תצטרך להיכנס ל-taskkiller ולסגור אפליקציות, כי המכשיר מתחיל לקרטע, גם אם אופן ניצול הזיכרון הוא אחר מאפל/WinMo. בקיצור, יש תכונות טובות ויש תכונות גרועות לכאן או לכאן, רק עם מסקנה הסופית לגבי הממשק אני לא מסכים לחלוטין, ולכן לא "כל מילה מיותרת".

השאר תגובה